EGZAMINY CAMBRIDGE

 

Informacje o Egzaminie Cambridge

W marcu 2019 roku podpisaliśmy porozumienie o współpracy z British Council i od Cambridge Assessment English otrzymaliśmy status Preparation Centre. Oznacza to, że nasza szkoła znalazła się w gronie szkół przygotowujących swoich uczniów do testów i egzaminów Cambridge English!

 

W ramach tej współpracy Welcome ma możliwość:

• przeprowadzania egzaminów Cambridge English Language Qualifications w sesjach zamkniętych

• rejestrowania chętnych na egzaminy organizowane w sesjach ogólnodostępnych

Cambridge English Qualifications pozwalają zdobyć międzynarodowe i rozpoznawalne certyfikaty, które w sposób klarowny podają informację o poziomie językowym osiągniętym przez uczniów, co pozwala na rzetelne informowanie rodziców i uczniów o postępach w nauce języka.

 

15 czerwca 2019 roku pierwszy raz odbył się w Welcome egzamin Cambridge. Tzn, że spełniliśmy wszystkie wymagane warunki do przeprowadzenia takiego egzaminu. Osoby zdający go to uczniowie uczący się na kursach w Welcome. Maksymalną ilość punktów uzyskało ponad połowę zdających!

 

Egzaminy Cambridge English Qualifications są znane na całym świecie i uznawane przez szkoły, uniwersytety oraz pracodawców z sektora prywatnego i publicznego we wszystkich krajach anglojęzycznych.

 

Kto uznaje Egzaminy Cambridge?

Certyfikaty Cambridge English uznawane są przez ponad 20 000 organizacji na całym świecie, wśród których znajdują się pracodawcy, uczelnie wyższe i instytucje rządowe. Z certyfikatem Cambridge English masz dostęp do najlepszych uczelni na świecie i zwiększasz swoje szansę na znalezienie lepszej pracy w Polsce i za granicą.

 

W kraju certyfikaty Cambridge English uznają m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Służba Cywilna,
a także wielu pracodawców oraz liczne instytucje edukacyjne. Wiele uczelni wyższych zwalnia posiadaczy certyfikatów Cambridge English Qualifications z egzaminów zaliczeniowych lub lektoratów.

 

Potwierdzona znajomość języka angielskiego na rynku pracy jest niezwykle ważna. Wpisanie certyfikatu Cambridge English do CV znacznie zwiększa Twoje szanse na przejście do kolejnego etapu rekrutacji i wzięcie udziału w rozmowie kwalifikacyjnej. Pracodawcy cenią certyfikaty Cambridge English najbardziej spośród wszystkich certyfikatów dostępnych na rynku. Cambridge English Qualifications to również najpopularniejsze egzaminy wśród rekruterów – sami zdają je najczęściej (na podstawie badania opinii zrealizowanego na reprezentatywnej grupie pracodawców i firm rekrutacyjnych w Polsce przez Instytut Millward Brown w lipcu 2014).

Zobacz dlaczego młodzież wybiera egzaminy cambridge:

79%

pracodawców najbardziej ceni certyfikaty Cambridge English

16%

o tyle mogą być wyższe Twoje zarobki

61%

pracodawców będzie uważało Cię za bardziej atrakcyjnego kandydata